Top

Milovníci odpočinku a dobré nálady jistě ocení nápad, pořídit si domácí saunu. Mohlo by se také říci, že jde o určitý druh komfortu, který ale jistě stojí za to. Mnoho lidí si život bez sauny ani nedovede představit, protože považují návštěvu sauny za pravidelný rituál. Finská sauna, ale i ostatní druhy mají příznivý vliv na lidské zdraví. O nich si můžeme říci pár slov.

Trochu historie sauny

Sauna je známá již řadu let. Již staří Římané věděli, že její blahodárné účinky mají velmi příznivý vliv na naše tělo, i když byla spíše považována za jakousi koupel a očistu těla. Kolébkou je ovšem Finsko, kde je sauna považována za tradici a pokud nás ve Finsku někdo do sauna pozve, neberme to jako urážku, ale je to pro nás prakticky čest, v sauně si totiž dokonale odpočineme, ale také vyplavíme vše špatné. Navíc je můžeme najít skoro v každém domě ve Finsku. Sauna je místo nejen pro odpočinek, ale je to především místo, kde dáme oddychnout našemu tělu, naší duši a to je jistě příjemné. Sauna je ale také místem společenského setkávání lidí, kteří si jistě mají co říct, můžeme se zde bavit o nejrůznějších tématech a zdůrazňujeme tak svou přátelskou povahu.

Sauna na míru

Jestliže uvažujeme o tom, že bychom si pořídili doma saunu, můžeme se rozhodnout pro několik možností. jednou z nich je i stavba sauny na míru, což představuje práci od A – Z. Je zde zahrnut projekt, stavba, konzultace, cena i požadavky na materiál a doplňky, jakým jsou třeba kamna. Pořídit si saunu na míru znamená využít každý centimetr prostoru, kdy docílíme dokonalého a především originálního vzhledu sauny. Ta může být v jakémkoliv designu, který nás jistě ohromí.

Blahodárné účinky sauny

Sauna je vynikajícím místem pro načerpání energie na další pracovní dny. Poskytuje dokonalou relaxaci nejen pro naše tělo, ale i duši a prokrvuje náš mozek a cévy. Díky vysokým teplotám se naše tělo dokonale potí a vyplavuje tak škodlivé toxiny z těla. Sauna má pozitivní účinek i na naše dýchací cesty, takže je vhodná pro jedince, kteří trpí astmatem, dále posiluje náš imunitní systém, takže díky tomu je obranyschopnost našeho těla daleko vyšší a virová onemocnění nemají šanci. Samozřejmě musíme dbát na pravidelnou návštěvu sauny, jedna nebo dvě návštěvy nám nepomohou.

Málokdo ale také ví, že pravidelnou návštěvou sauny můžeme docílit dokonale hladké pleti, dobré mysli a je vhodná rovněž jako rekonvalescence poúrazových a pooperačních stavů. Sportovci zase sunu rádi navštěvují proto, že pobyt v sauně uvolňuje svalstvo. Není proto divu, že saunu nacházíme v různých wellness centrech a sportovních centrech.

Výhodou určitě je snadnost použití a relativně dostupná cena výstavby těchto saunových kabin, které mohou být umístěny prakticky všude.  Ve fitness klubech, hotelech a ve zdravotnických centrech na stadionech, ale pro své soukromí také v bytě a to i malém. Hlavní požadavek je, že v místnosti by mělo být dostatek místa, byl zajištěn větrací systém, spolehlivá a kvalitní pára a byla provedena hydroizolace konstrukce.

Sauny jsou dnes velmi populární a ve Finsku je můžeme najít skoro v každém domě. Není to jen místo pro klasický odpočinek, ale sauna je již od nepaměti také místem společenského setkávání.Lidé si zde povídají o různých věcech, dávají najevo svou přátelskou povahu a utužují své tělo ve zdravé kondici. Finská sauna poskytuje dobrou relaxaci těla i ducha, zlepšuje emoční stav, krevní oběh, posiluje imunitní systém, zvyšuje efektivitu.

Stavba sauny svépomocí nebo s profesionální firmou

Jistě mnohé napadá možnost postavit si saunu doma sami. Je to jedna z možností, jak mít vlastní saunu, i když je k tomu potřeba opravdu šikovné ruce, kvalitní materiál a chuť do práce. Budování takové sauny s využitím finské technologie je poměrně složitý úkol, který vyžaduje určité materiálové náklady a čas. Než se pustíme do stavby, musíme mít jasnou představu o tom, co vlastně chceme.

pomoc profesionální firmy je v tomhle směru jistě velkou výhodou a můžeme mít dokonce saunu v podobě dokonalé saunové kabiny se vším všudy. jde prakticky o hotový výrobek, který je možný umístit všude.

Princip finské sauny

Finská sauna je suchá teplá lázeň, ve které má vzduch vysokou teplotu až 90-110 stupňů Celsia a nízkou vlhkost – téměř 10-25%. Je to kvůli nízké úrovni vlhkosti, že teplo je snáze snášen než například v klasické ruské lázni anebo tureckém hammamu. Sauna poskytuje kompletní relaxaci těla i ducha, posiluje imunitní systém, zlepšuje emoční stav, zvyšuje efektivitu.

Fyziologický mechanismus lázně podle finské technologie spočívá v zahřátí těla na nadměrné pocení, když se díky suchému vzduchu a vysoké teplotě vlhkost aktivně odpaří z kůže a chrání ji před přehřátím. Aktivace tohoto mechanismu je zodpovědná za dobrý terapeutický výsledek, stimulující práci potních žláz a termoregulační funkce těla. Výsledkem je uvolnění strusky spolu s potem. A dřevo, ze kterého je sauna vyrobena, přispívá pouze ke zvýšení terapeutického účinku návštěvy na lidské zdraví. Cítíme se mnohem lépe a hlavně příjemně.Finská sauna je ve skutečnosti velmi užitečná. Přirozeně, pokud použijete všechny jeho výhody mírně, s ohledem na signály vašeho těla.

Výhody finské sauny

Pro konstrukci finské sauny jsou tradičně používány materiály z přírodního dřeva, které splňují moderní požadavky v oblasti bezpečnosti a kvality. Neobsahují ve svém složení látky škodlivé a nebezpečné pro lidské tělo a se správným zpracováním mohou být používány po značnou dobu. Používá se smrk, cedr, kanadská borovice, osika i africké dřevo stromu abachi.

 

 

ZAVOLEJTE NÁM
+420 735 108 281
NAVŠTIVTE NÁS
Folknářská 1246/21, Děčín II-Nové Město 40502
NAPIŠTE NÁM
info@halyjabor.cz