Top

Potřebujete udělat ze staré dřevěné podlahy opět zase novou a dokonalou parketovou podlahu? Nevíte se rady se samotnou renovací parket? Žádný problém pro profesionální firmu a její odborníky. Dřevěné podlahy jsou velmi oblíbené a mají své příznivce i v dnešní době. Parkety měli své silné období v 70. a 80. letech minulého století a poté se trochu dostaly do ústraní. Vystřídaly je novinky v podobě barevné mozaiky, později laminátu a v poslední době i vinylu nebo plovoucí podlahy.

Co bychom měli udělat nejdříve

V podstatě musíme vše dobře promyslet a rozhodnout se, zda si na tuto práci objednáme odbornou firmu nebo si vše uděláme svépomocí. Pokud máme šikovné ruce, nebude to možná pro nás tak těžké, ale jestliže si do toho netroufneme nebo nejsme zrovna domácí kutil, profesionální firma je v tomhle směru skvělá volba.

Pokud si objednáme specialisty pro tuto oblast, můžeme si být jisti, že renovace parket proběhne tak jak má. technik takové firmy nejdříve zhodnotí celou situaci a sdělí nám řešení. Pokud parkety nebudou v takovém stavu, abychom je kompletně měnili, je to ta lepší varianta. jestliže ale podlaha silné stopy poškození, hniloby či jiných nedostatků, je třeba podlahu vyměnit.

Jak dřevěné parkety ochránit před znehodnocením

Údržba dřevěných parket není tak složitá. Odborníci, kteří nám ze staré a zašlé podlahy udělají novou, nám také mohou poradit, jak správně a hlavně bez problémů, čistit dřevěnou parketovou podlahu.

Mělo by se jednat o faktory, které pomáhají udržet podlahu v perfektním stavu. Jde především o to:

  • aby byly parkety chráněny před možnými deformacemi
  • aby zaručovaly nezbytnou pevnost základního podkladu
  • aby zajistily delší životnost skutečných parketových desek
  • aby také zvýšily izolaci podlahy

K takovým faktorům patří zejména konečná povrchová úprava, která je zde jistě velmi důležitá a to nejen právě pro životnost podlahy.

Dřevo je skvělý materiál nejen pro podlahy

Než se dostaneme k samotné renovaci podlah, měli bychom si alespoň trošku přiblížit materiál. Dřevo je již po dlouhá staletí dokonalým a velice kvalitním stavebním materiálem, který se jen tak neokouká. Stavěly se domy, hrady, hospodářská stavení, mosty a mnoho jiných objektů, které sloužili mnoho let.

V současné době jsou k vidění dřevostavby, které se stále zdokonalují a jejich oblíbenost je opravdu veliká. Navíc má dřevo vynikající vlastnosti, jako například tepelně izolační vlastnosti, má nádhernou a originální strukturu, kterou jen tak něčím nenahradíme. Můžeme se setkat s dokonalými imitacemi dřeva, ale pravé dřevo nenahradíme.

Renovace parket

Samotná renovace podlahy představuje několik etap, které je třeba dodržet. jde zejména o broušení podlahy, kdy nám může takto vybroušená dřevěná podlaha změnit i odstín, ale zároveň odstraníme všechny nečistoty a nedostatky, starý lak či nátěr. Poté následuje tmelení spár a mezer mezi jednotlivými parketovými dílci a opět broušení. Konečnou fází je lakování, voskování nebo olejování parket.

 

 

 

 

 

 

 

 

ZAVOLEJTE NÁM
+420 735 108 281
NAVŠTIVTE NÁS
Folknářská 1246/21, Děčín II-Nové Město 40502
NAPIŠTE NÁM
info@halyjabor.cz