Top

Jednou z důležitých součástí interiéru je barva. Proto je bychom měli zvolit přesně ty barvy, které dodají harmonii atmosféře domu, a které jsou nám nějak blízké. Jen tak docílíme dokonalého výsledku. Můžeme si na to všechno pozvat profesionální malířskou firmu, malíři pokojů Praha,  nebo si vše udělat sami.

Příprava je důležitá – malíři pokojů Praha

Nesmíme zapomenout na to, že pokud máme v plánu malovat, musíme si nejdříve vše připravit a to se netýká jen válečků a barvy. Je třeba připravit i stěny, které jistě po nějaké době vykazují nerovnosti a jiné nedokonalosti. Starý nátěr je třeba odstranit, zacelit díry a jiné. Vhodné je také použití penetračního nátěru, který se používá zejména pro lepší přilnutí nátěru. Můžeme ale také použít základní nátěr, který dodá výchozí barvě sytost.

Je také třeba dodržet několik zásad

Jak už bylo řečeno, je důležitý základní nátěr a v místnosti se doporučují pouze tři odstíny jedné barvy. Také volba stylu je určujícím základem pro použití barev a určitě dětský pokoj batolete bude chtít jiné barvy než pokoj studenta střední školy. Všechny barvy jsou vlastně rozděleny do dvou základních skupin – studené a teplé barvy, které je třeba vzít v úvahu při jejich kombinaci. Rovněž velká místnost bude vnímána jako teplá,pokud zvolíme ty správné odstíny barev a naopak malá plocha se díky studené paletě vizuálně zvětší. Správně vybrané barvy pro náš interiér tedy umožní získat slavnostní a útulný pokoj, kde i sytost osvětlení zvyšuje kontrast a jas barvy povrchu.

Malíři a jejich práce – malíři pokojů Praha

Malířské práce je odpovědný, důležitý úkol, pokud chceme, aby náš interiér byl dokonale vymalován a bez sebemenších nedostatků.  Na profesionalitě pracovníků těchto firem závisí vzhled a technické vlastnosti povrchů v místnosti. Malířské práce jsou mnohostranné, v každém případě zahrnují individuální úkoly, které si jako zákazník můžeme přát. Odborníci těchto firem proto vždy poskytují osobní přístup ke každému projektu, s příslušnou organizací pracovního prostoru, zajišťující provozní výsledek a zaručující dlouhodobý účinek. Je proto velmi důležité, abychom si pro tuto práci zvolil firmu, která nám bude vyhovovat po všech stránkách. Můžeme dát na reference nebo na doporučení, ale také se mžeme podívat i na to, jako dlouho firma působí na trhu.

Malíř dnešní doby

Pokud bychom hledali malíře s papírovou čepicí a kbelíkem vápna, byla by to zbytečná práce. Malíři dnešní doby mají úplně jiné prostředky na malování interiéru a je to náčiní moderní, které jim také pomáhá při jejich práci. Jsou to různě veliké válečky, štětce, dále pak teleskopické tyče pro těžko dostupná místa a podobně. V neposlední řadě můžeme také vidět i pomocníka v podobě vzorovaného pogumovaného válečku, který byl velmi oblíbený zejména v 80.letech minulého století. Nahrazoval tak trochu tapetu, která se musí složitě lepit a u vzorovaného válečku to bylo jednodušší.

Vhodné barvy do dětského pokoje – malíři pokojů Praha

Jestli bychom chtěli vymalovat třeba dětský pokoj, musíme si uvědomit, že jinak bude vypadat pokoj malého dítěte a jinak pokoj školáka nebo dokonce studenta střední školy. Tomu bychom se měli přizpůsobit a když navíc děti necháme také tak trochu mluvit do výběru barev, budou se cítit v pokoji opravdu šťastně a bezpečně. Kombinace barev je zde přípustná, ale i tady platí pravidlo tři odstíny a dost.

 

ZAVOLEJTE NÁM
+420 735 108 281
NAVŠTIVTE NÁS
Folknářská 1246/21, Děčín II-Nové Město 40502
NAPIŠTE NÁM
info@halyjabor.cz