Top

Beton se z důvodu ceny, trvanlivosti a dalším vlastnostem používá ke stavně podlah už nejen průmyslu nebo obchodním odvětví. Dneska ho běžně najdeme i v domácnostech. Běžně takovou podlahu najdeme v rodinných domcích, zahradách nebo v garážích. Ovšem v případě nekvalitních surovin i celkového zpracování postupu to vypadá dobře jen velmi krátce. Po krátké době se začnou objevovat prasklinky a drobné deformace, případně mohou odpadávat i celé kousky betonu. Jednou narušená struktura se pak jen dále vydroluje a vysypává jako natržený pytel s ořechy.

Oprava betonové podlahy nemusí být přitom nijak složitá. Často však vyvstává otázka, jestli se vůbec vyplatí snažit mizernou původní práci zachránit. „Záplatování“ jen na čas uchlácholí problém, který však přetrvává.

Jádro problému je v nekvalitním betonu

Móda smíchání nejrůznějších příměsí je postup, který může způsobit úplně první snížení kvality a životnosti výsledného materiálu. Ačkoli je beton po právu obecně považován za materiál téměř nesmrtelný, i on vyžaduje v delším časovém horizontu nějakou údržbu. V případě starého základu, který je už mohutně popraskaný, nemá příliš cenu se o opravu betonové podlahy vůbec snažit. V tomto případě je skutečně mnohem jednodušší jak časově, tak cenově, takový zmetek odstranit a začít úplně nanovo.

Týká se to v první řadě celoplošně popraskaných bloků, které mají znečištěný povrch. Díky tomu může nová vrstva čehokoli špatně držet. Na druhé straně je je ovšem pravda, že někdy se dají ty slušnější původní kusy použít na nový základ.

Podle poškození

Míra nutné opravy betonové podlahy se odvíjí od kvality jejího jádra a úrovně celkového poškození. Při spolupráci s naší firmou provádí náš pracovník základní průzkum a následně  určí další postup.

Podle potřeby pak vybíráme z několika druhů stavební chemie, která se hodí právě pro určený druh podlahy. Většinou jsou to reparační hmoty, kteréžto přípravky díky obsaženým složkám velmi dobře přilnou k původní betonové podlaze. Další možností k opravě betonové podlahy skýtá zkrátka lehčí beton.

Pokud má být oprava úspěšná v jakémkoli stupni, je naprosto zásadní čistota konkrétního povrchu. K tomu je možné využít průmyslové vysavače. Ty navíc snižují prašnost čištění a jsou v něm skutečně účinné na rozdíl od běžných typů.

A v praxi

Po volbě konkrétní metody opravy betonové podlahy a přípravě postupů nastává samotná aplikace. Pokud má podlaha dilatační spáry nebo je v ní přítomno vytápění, použijeme lehčí beton. Vede lépe teplo a nezatěžuje původní podklad.

Jsou případy, kdy beton není tolik poškozen, netrhá se a neláme, přesto se na povrchu objevuje betonový prach. Obvykle jsou na vině nepříznivé přírodní vlivy spojené s přetížením materiálu. K eliminaci prašnosti obvykle využíváme penetraci povrchu, a pokud je potřeba nová vrstva, její vytvoření je už poměrně snadné.

Obroušení

Každá oprava betonové podlahy je náročná na čas a vyžaduje pečlivost, pokud má být provedena na dostatečně úrovni. V případě úspěchu vydrží povrch spolehlivě řadu let bez dalších zásahu. Po opravě následuje leštění a broušení. Obnovuje lesk a likviduje zažranou špínu. Díky napojení brusek na vysavače je samotný proces navíc skoro bezprašný. Mějte na paměti, že broušení vytváří matný povrch – pokud chcete naopak lesk, je třeba ještě leštění.

Spojte se s naším týmem

Kontaktujte nás na telefonu +420 732 653 601 nebo mailu info@udrzbapodlahpraha.cz.

 

 

ZAVOLEJTE NÁM
+420 735 108 281
NAVŠTIVTE NÁS
Folknářská 1246/21, Děčín II-Nové Město 40502
NAPIŠTE NÁM
info@halyjabor.cz