Top

Samonivelační polyuretanové podlahy jsou jedním z nových trendů v pokládce podlah, které se vyznačují luxusním a estetickým vzhledem kombinovaným s prvotřídními technickými vlastnostmi. Díky nim jsou polyuretanové povrchy schopny odolat velkému zatížení, přičemž si udržují vynikající vzhled po více než 15 let.

 

Údržba a pokládka podlah

Výhody polyuretanové podlahy

Kromě zvýšené pevnosti a udržovatelnosti mají samonivelační polyuretanové podlahy řadu výhod, které významně rozšiřují rozsah jejich aplikace pro aplikaci v bytě. Je to především:

  • zvýšená odolnost proti opotřebení – má zvýšenou odolnost vůči nečistotám a jiným abrazivním částicím padajícím na povrch podlahy
  • snadná údržba – postačí vlhký hadřík
  • ekologická bezpečnost – polymerová podlaha je naprosto bezpečná pro lidské zdraví
  • absence toxinů umožňuje použití této podlahy v nemocnicích a zařízeních pro péči o děti
  • požární bezpečnost
  • vysoká životnost – v závislosti na požití technologie je průměrná životnost podlahy 10-15 let
  • podlaha je vhodná pro alergiky
  • široký výběr barevných kombinací a vzorů

Možnosti pokládky polyuretanových podlah

Podlaha může být jednovrstvá, kdy je takový povlak jinak označovaný jako jednosložkový, s doporučenou tloušťkou vrstvy nepřesahující 1 mm. Rozsah použití takovéto podlahy jsou obytné místnosti s malým zatížením. Jednovrstvá polyuretanová samonivelační podlaha odolá nejen zatížení a nárazům, ale také účinkům čisticím prostředkům, které nejsou zrovna určeny pro tento druh podlahy. Je pevná a může mít i protiskluzovou úpravu.

Dvousložková polyuretanová samonivelační podlaha má jedinečné pevné vlastnosti a to díky tloušťce vrstvy dosahující 2,5 mm a nepřesahující 4 mm. Tloušťka vylévané vrstvy umožňuje klasifikovat dvousložkový systém jako směs pro průmyslové a komerční použití. Kromě toho průmyslová polyuretanová samonivelační podlaha, na rozdíl od tenkovrstvé podlahy, je odolná nejen vůči agresivnímu prostředí, ale také vůči změnám teploty, zejména mrazu, chemickým a alkalickým vlivům a oděru.

Před samotnou pokládkou

Ještě než se člověk pustí do pokládky takového druhu podlahy, je nutné mít podklad čistý a bez nečistot. Je potřeba odstranit veškeré nedostatky, starý nátěr v případě dřevěné podlahy apodobně. Nejlepší možností pro pokládku polyuretanové podlahy je betonová podlaha.

Instalace polyuretanové podlahy

Je třeba zdůraznit, že původní podlaha nebo základna může mít různé problémové oblasti, včetně trhlin a malých prohlubní. Je třeba odstranit veškeré nedostatky, aby výsledek byl co nejlepší. Polyuretanový materiál je pak rovnoměrně rozložen po celé ploše místnosti. Hlavní práce pro instalaci polyuretanové podlahy se provádějí pouze při splnění řady technických požadavků. Takže teplota vzduchu v místnosti by měla být od 10-25 ° C, teplota polymerního roztoku je 15-20 ° C, relativní vlhkost vzduchu během posledního dne nemá být vyšší než 80%.

 

 

 

 

ZAVOLEJTE NÁM
+420 605 797 777
NAVŠTIVTE NÁS
Folknářská 1246/21, Děčín II-Nové Město 40502
NAPIŠTE NÁM
info@halyjabor.cz