Top

Každá zahrada se dnes pyšní nejen dokonalou architekturou, ale také zahradním bazénem, který nemusí být v klasickém oválném tvaru. Lidé využívají možnost si postavit takový bazén třeba zapuštěný v zemi, aby se tak trochu odlišovali od ostatních a měli možnost se v horkých letních dnesch také osvěžili.

 

Kvalitní plachty

Plachta na bazén a jaké jsou možnosti

Na trhu služeb se dnes člověk může setkat s nabídkami odborných služeb v oblasti realizace plachty na bazén, firmy nabízejí nejen krycí plachty, ale také solární plachty nebo plachty zimní.  Všechny tyto plachty mají jedno společné, mohou spolehlivě ochránit vodní hladinu bazénu od nečistot, které se vyskytují v okolí bazénu, od listí nebo hmyzu. Není totiž zrovna zábavné každé ráno chodit kolem bazénu a za pomoci sítka bazén čistit.

Jaké jsou výhody plachet na bazén

Pokud někdo uvažuje o spolehlivém zakrytování zahradního bazénu, jistě ho budou zajímat výhody. Jedno z nich je především nízká pořizovací cena, která je v porovnání s pevným zakrytováním nízká a to jistě potěší každého zájemce o bazénovou plachtu. Dalšími výhodami jsou například snadná manipulace, životnost zhruba 15 let a tyto plachty jsou téměř bezúdržbové. Pokud se samozřejmě vyskytne nějaká nečistota, je jednoduché čistění plachty pomocí proudu vody třeba ze zahradní hadice a pak se plachta musí nechat dobře proschnout na slunci. Díky plachtám lze ušetřit nejen energii na možné vyhřívání vody v bazénu, ale také je možné ušetřit i bazénovou chemii, která se musí do vody přidávat z hygienických důvodů. Pokud bude bazén patřině zakrytován, voda se odpařuje pomaleji a tím se může uštřit na spotřebě bazénové chemie.

Jaké druhy plachet lze na trhu najít

Jak už bylo řečeno, plachty na bazén plní většinou funkci krycí, kdy zabraňují veškerým nečistotám z okolí, aby se dostaly do vody. Ovšem jsou tu také plachty solární, které jsou transparentní, nebo – li průhledné a díky slunečním parskům, které se skrz plachtu dosatanou až na dno bazénu, mohou ohřát vodu až o 5 stupňů. Na hladinu bazénu se pokládá vzduchovými bublinkami dolů. Ty jsou v podstatě takovými malými lupami, které přitahují sluneční paprsky. Pokud je taková solární plachta na bazén použita správně, je kvalitní a slunce vydatné, může voda v bazénu dosahovat dokonce až 30 stupňů a to jistě báječné zjištění.

Plachty zimní

Existují ovšem také plachty zimní, které jsou vyrobeny z kavlitního a především pevného mateiálu, který musí dobře odolávat zimním mrazivým teplotám, ale také musí být odolný proti tíze sněhu. Majitelé zahradních bazénů mají pak na podzim ještě o starost víc, protože je potřeba připravit takový bazén na zimu. Vypuštěný bazén je docela nebezpečný, protože zde hrozí pád doácích mazlíčků nebo malých dětí, a proto jsou na trhu tyto zimní plachty, které jsou mimo jiné vyztuženy ocelovými lanky nebo jinými pevnými výstužemi, aby se zabránilo pádu do prázdného bazénu. Tyto plachty mají jako spoučát balení také pevné kotvící kolíky, které pomáhají držet plachtu napnutou.

Doplňující komponenty k plachtám jsou také napínací gumy nebo jiné stahování, ale i různě veliká odtoková sítka a speciální navijáky, které usnadňují manipulaci s plachtou.

ZAVOLEJTE NÁM
+420 605 797 777
NAVŠTIVTE NÁS
Folknářská 1246/21, Děčín II-Nové Město 40502
NAPIŠTE NÁM
info@halyjabor.cz